Čo odstraňuje ozón ?

Huby a plesne

Huby sú príčinou znečistenia stien a zatuchnutého pachu. Spôsobujú rad chorôb ľudí, zvierat a rastlín. Huba je najčastejšou príčinou nepríjemných pachov v klimatizačných systémov. Ozón ničí nielen plesne, ale aj spóry, plesne a účinne neutralizujú pachy.

Pachy prostredia

Ozonizácia odstraňuje pachy organického a anorganického (vrátane pach cigaretového dymu) prostredia, ničia častice, ktoré nesú pachy. Ozón neskrýva nepríjemné pachy, ale odstráni. Cigaretový zápach má niekoľko tisíc chemických zlúčenín – ozón rozbíja tieto zlúčeniny na jednoduchšie, menej škodlivé a odstraňuje ich pach.

Mikróby

Baktérie a vírusy sú príčinou mnohých chorôb a infekcií. Baktérie sú príčinou nepríjemných zápachov v priestore. Pri kontakte s ozónom, sú baktérie, vírusy a spóry zničené, bez nebezpečenstva.

Roztoče

Roztoče sú saprofyty, alebo organizmy, ktoré sa živia odumretou kožou organizmov. Môžu spôsobiť astmatické záchvaty alebo alergie. Aj nízka koncentrácia ozónu spôsobí smrť roztočov a zabraňuje ich množeniu.

Peľ kvetov

Peľ môže spôsobiť alergie, podráždenie očí, krku a nosa. Ozón zbaví kvet nežiaducich vlastností.

Toxické látky obsiahnuté v stavebných materiáloch

Tieto zlúčeniny sú obzvlášť nebezpečné pre dlhodobé vdychovanie pár, a niektoré z nich sú karcinogénne. Ozón odbúrava látky uhlíka v rozpúšťadlách, laky organických lepidiel, atď – eliminuje zápach a škodlivé účinky na ľudské a zvieracie organizmy.

Hmyz a hlodavce

Pravidelné ozónovanie zbaví priestory všetkých typov hmyzu- šváby, pavúky a hlodavce (myši, potkany, a iné)

Oxidy uhlíka

Oxid uhoľnatý je tvorený nedokonalým spaľovaním (napr. zemný plyn). Je veľmi nebezpečný, vysoko toxický, bez zápachu. Pri kontakte s ozónom oxiduje na menej nebezpečný.